Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 27.7.2021.
Meniny má Božena, zajtra Krištof.

logo

Výber najzaujímavejších udalostí zaznamenaných MsP Bytča - august 2019

Anonymný telefonický oznam od občianky, že na ceste v meste Bytča sa stala nehoda, kde auto poškodilo dopravné značenie. Oznam okamžite preverený. Na mieste bola zistená totožnosť osoby, ktorá uviedla, že pri šoférovaní dostala mikrospánok, následkom čoho autom vrazila do ostrovčeka s dopravným značením, pričom toto značenie poškodila a taktiež poškodila i motorové vozidlo. Hliadka MsP zostala  na mieste dopravnej nehody až do príchodu dopravnej polície z dôvodu riadenia premávky.


Príslušníci MsP prijali anonymný telefonický oznam, že na ulici v meste Bytča leží v tráve osoba. Hliadka MsP oznam preverila, pričom na mieste zistila totožnosť osoby ktorá ležala v tráve a bola silne pod vplyvom alkoholu. Hliadka MsP osobu odoslala do miesta trvalého pobytu.


Oznam, v ktorom oznamovateľ uviedol, že v kaviarni v meste Bytča sa nachádza agresívna osoba, ktorá svojim správaním vzbudzuje obavu, že niečo v uvedenej prevádzke poškodí alebo niekoho napadne. Pri preverení oznamu bol už na jednej z ulíc spozorovaný podnapitý muž, ktorý mal byť podľa opisu práve ten z kaviarne. Následne bolo zistené, že pri vychádzaní z kaviarne odkopol smetnú nádobu umiestnenú na stĺpe verejného osvetlenia. Nakoľko sa osoba voči hliadke MsP správala agresívne  pri zisťovaní totožnosti a na výzvy hliadky MsP nereagovala, bola za použitia donucovacích prostriedkov predvedená na útvar MsP. Vec doriešená v blokovom konaní.


Telefonický oznam od oznamovateľky, že pri kontajneroch  na odpad za predajňou na parkovisku je väčšie množstvo komunálneho odpadu. Po preverení oznamu boli v odpade nájdené písomnosti s menom občianky Bytče. Následne bolo s touto jednané, pričom uviedla, že odpad nechala mimo kontajnerov z dôvodu, že kontajner bol pred bytovkou preplnený, nemala ho kde uložiť. Menovanej bolo vysvetlené, že sa konaním dopúšťa priestupku, svoj odpad ako aj odpad okolo kontajnerov odstránila a miesto očistila.


3.9.2019