Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 11.5.2021.
Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

logo

Upustenie od uloženia pokuty za nepodanie priznania k miestnym daniam a čiastkového priznania k miestnym daniam

Upustenie od uloženia pokuty za nepodanie priznania k miestnym daniam a čiastkového priznania k miestnym daniam

Združenie miest a obcí Slovenska informuje, že vláda SR na svojej 75. schôdzi schválila Návrh nariadenia vlády Slovenskej republiky o upustení od uloženia pokuty za nepodanie priznania k miestnym daniam a čiastkového priznania k miestnym daniam Nariadenie je vypracované v súlade s § 160 ods. 3 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, podľa ktorého vláda Slovenskej republiky môže nariadením ustanoviť podmienky zániku... » čítaj viac »


ZAČALO SA ČISTENIE MESTA PO ZIME

ZAČALO SA ČISTENIE MESTA PO ZIME

Pracovníci Technických služieb mesta Bytča začali v pondelok 22. februára 2021 s čistením miestnych komunikácii a chodníkov po zimnej údržbe. Po výdatnej nádielke snehu zostalo na chodníkoch v meste veľa drobných kamienkov a na krajniciach miestnych komunikácií aj nánosov nečistôt a neporiadku. Čistiť sa začalo o 2 týždne skôr ako v predchádzajúcich rokoch. Ako prvé začali čistiť  námestie a chodníky na sídlisku. Pokračovalo sa čistením hlavnej cesty ku Kinexu, Ul. Okružná, Ul. Mierová, Ul. Dostojevského. Postupne...  » čítaj viac »


Oznam - sčítanie obyvateľov

Oznam - sčítanie obyvateľov

SAMOSČÍTANIE:
V termíne od 15.2.2021 – 31.03.2021 sa uskutoční sčítanie obyvateľov na celom území Slovenskej republiky. Zber údajov od obyvateľov nebude prebiehať prostredníctvom papierových formulárov, ale vyplnením elektronického sčítacieho formulára. Zúčastniť sa sčítania je právom a zároveň zákonnou povinnosťou každého obyvateľa Slovenskej republiky.

Urobte aj Vy klik pre lepšie Slovensko a rozhodnite o tom, kam sa bude uberať naša krajina, ale aj naše mesto ďalších 10 rokov ... » čítaj viac »


Výsledky skríningového testovania COVID-19 v období 03.02.2021 - 08.02.2021

Prinášame vám stručný prehľad výsledkov skríningového testovania na COVID – 19 v období 03.02.2021 – 08.02.2021 za okres Bytča.
Chceme podotknúť, že mesto Bytča nemá výsledky z domovov sociálnych služieb, z PCR testov a zo zdravotníckych zariadení, ktoré tak isto budú započítané do celkového výsledku okresu Bytča.

icopdf Výsledky testovania (PDF, 35 KB)

,,Ďakujem všetkým zdravotníckym pracovníkom, príslušníkom mestskej polície, administratívnym pracovníkom, zamestnancom mestského úradu, členom dobrovoľného hasičského zboru, príslušníkom policajného zboru SR a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a organizácii testovania na COVID-19 v našom meste. Ďakujeme všetkým za disciplinovanosť. Buďte aj naďalej opatrní, chráňte seba a svojich blízkych. Dúfajme, že sa nám podarí krivku potiahnuť smerom nadol a budeme sa môcť spoločne slobodnejšie nadýchnuť“ uviedol primátor mesta Miroslav Minárčik.

Text: Zdenka Svrčková


9.2.2021
 

V Bytči sa otvorili školy aj škôlky.

V Bytči sa otvorili školy aj škôlky.

Mesto Bytča od pondelka otvorilo prezenčnú výučbu na školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Otvorili sa obidve základné školy Ul. Mieru a E. Lániho pre ročníky 1.-4., všetkých 6 materských škôl začalo v plnom režime. Ako ďalej uviedol primátor Miroslav Minárčik, obnovilo sa tiež individuálne vyučovanie v základnej umeleckej škole pre žiakov vo veku žiaka prvého stupňa ZŠ, okrem vyučovania predmetov spev a hra na dychový nástroj. Obnovila sa prevádzka školských klubov detí aj zariadenia školského stravovania. V rámci ochrany zdravia poskytol... » čítaj viac »


Zmena otváracích hodín v mestskej knižnici v Bytči.

stiahnu.jpgDovoľujeme si všetkých čitateľov upozorniť, že od pondelka 8.2.2021 je knižnica otvorená od 9:00 hod do 15:30 hod. Upravené otváracie hodiny sú do odvolania.


8.2.2021
 

Oznam.

DSC_8518.JPGOznamujeme občanom, že od pondelka 8.2.2021 je k dispozícii stále odberové miesto v mestskej knižnici na sídlisku. Otváracie hodiny sú v pondelok až v piatok v čase od 10:00 hod do 18:00 hod a v sobotu od 8:00 hod do 16:00 hod.K dispozícii bude aj rezervačný systém, o jeho spustení budeme verejnosť informovať.


8.2.2021