Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Utorok 11.5.2021.
Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

logo

Oznam - prerušenie prevádzky MŠ Dostojevského

 

icopdf Rozhodnutie RÚVZ - MŠ Dostojevského (PDF, 130 KB)

Mesto Bytča oznamuje, že Materská škola, Dostojevského, Bytča bude od 2.februára 2021 (utorok) opäť v prevádzke pre deti zákonných zástupcov z kritickej infraštruktúry a pre deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu.
Zároveň platia opatrenia na ochranu pred ochorením na COVID-19 (ochranné rúška a zákonní zástupcovia sa preukážu čestným prehlásením o bezinfekčnosti).
Zákonní zástupcovia, ktorí spĺňajú uvedené podmienky, môžu prihlásiť svoje deti riaditeľke materskej školy.

 


27.1.2021
 

Posun termínu asistovaného sčítania obyvateľov 2021


Asistované sčítanie sa v zmysle novely zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov začne od 1. 4. 2021 a potrvá najneskôr do 31. 10. 2021. Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu a v záujme ochrany zdravia obyvateľov dnes vláda schválila návrh novely zákona , ktorý posúva termín asistovaného sčítania obyvateľov. Elektronické sčítanie obyvateľov SR sa uskutoční v plánovanom termíne od 15. 2. 2021 do 31. 3. 2021. ... » čítaj viac »


Oznamy - daň z nehuteľností, poplatok TKO

Mesto Bytča, ako správca dane z nehnuteľností, upozorňuje občanov na povinnosť podať priznanie k dani z nehnuteľnosti v termíne do 31.januára 2021 (nakoľko tento deň pripadne na nedeľu, termín sa posúva na 1.2.2021). Od 18.1.2021 budú mať daňovníci možnosť podať daňové priznanie vo vestibule kultúrneho domu na Treskoňovej ulici v Bytči. Viac info v priloženom ozname:

icopdf Oznam - daň z nehnuteľností + poplatok TKO (PDF, 23 KB)

icopdf Tlačivo k dani a prílohy (PDF, 5MB)

icopdf Priznanie komplet tlačivo - editovateťné (PDF, 1MB)

Oznamujeme občanom, že zber zmesového komunálneho odpadu od obyvateľov od 1.1.2021 je realizovaný každý druhý týždeň nasledovne:

Pondelok - Hliník nad Váhom , Hrabové, Mikšová
Utorok - Malá Bytča, Pšurnovice
Streda a štvrtok - Mesto Bytča

Fyzické osoby, právnické osoby - podnikatelia a organizácie, ktoré majú interval vývozu každý týždeň bude jeden týždeň vývoz zrealizovaný podľa intervalu vývozu podľa obyvateľov a druhý týždeň bude vývoz realizovaný vždy vo štvrtok.

icopdf Oznámenie k poplatku TKO obyvatelia (PDF, 189 KB)

icopdf Oznámenie k poplatoku TKO podnikatelia (PDF, 247 KB)

icopdf Žiadosť o zníženie poplatku TKO (PDF, 137 KB)


13.1.2021
 

Kuchynský odpad

Kuchynský odpad

Mesto Bytča ako jedno z mála miest na Slovensku spustilo zber a zhodnocovanie biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu a olejov. Nové hnedé 140-litrové kontajnery na kuchynský bioodpad a oleje sú umiestnené na vybraných kontajnerových stojiskách na sídlisku a na Úvaži. Nádoby sa budú od 12.1. 2021 pravidelne kontrolovať a okamžite vyvážať, pokiaľ budú plné. ,,Ide o pilotný projekt, v prvých týždňoch budeme sledovať, ako sa kontajnery využívajú, a či ľuďom ich rozmiestenie  vyhovuje. Ak by došlo k zmenám, budeme o nich verejnosť informovať,“  uviedol primátor Miroslav Minárčik. Odpad je potrebné zbierať do biologicky rozložiteľných alebo papierových vreciek a tie ukladať do zbernej nádoby. Mesto Bytča žiada občanov, aby do nádob...  » čítaj viac »


Skríningové testovanie sa uskutoční v Bytči od soboty do utorka.


Nové nariadenie vlády nám od 27.1.2021 nepovoľuje ísť do práce bez negatívneho testu, ani ísť na prechádzky do prírody, do obchodu, banky a pod.. Chápeme zložitosť situácie, potrebu chodiť do práce a tak zabezpečovať rodinu, preto sme aj v meste Bytča pripravili všetko, aby ste nemuseli za testovaním cestovať mimo mesto.

Ako sme vás už predbežne informovali testovanie sa uskutoční od soboty 23. januára do utorka 26. januára 2021. Počas všetkých štyroch dní budú otvorené tri mobilné odberové miesta na antigénové testovanie, ktoré občania poznajú už z predošlého testovania. Testovanie bude prebiehať v Dome kultúry, kde budú zriadené dve mobilné odberové miesta a na sídlisku v mestskej knižnici. Počas týchto dní budú mobilné odberové miesta otvorené v čase od 8:00 hod do 12:00 hod, od 13:00 hod do 17:00 hod a od 17:30 hod do 19:45 hod. Navyše bude zachované jestvujúce odberové miesto v Poliklinike Bytča. Testovanie v meste Bytča je prioritne určené pre občanov, ktorí tu majú trvalý alebo prechodný pobyt a pre občanov mestských častí. Občania z okolitých obcí, v ktorých nemajú zriadené odberové miesto vyjdeme v ústrety a môžu sa tiež prísť otestovať. "Snažili sme sa nastaviť organizáciu testovania tak, aby sme ho nesústredili..... » čítaj viac »


Oznam - zimná údržba

Technické služby Mesta Bytča z dôvodu zimnej údržby pri odstraňovaní snehu, žiadajú majiteľov motorových vozidiel parkujúcich na uliciach,  aby svoje motorové vozidlá na uvedenej časti neparkovali. Pri neakceptovaní uvedeného nariadenia môže Mestská polícia ukladať pokuty v blokovom konaní.

zimná údržba


14.1.2021
 

Oznam - materské školy

Mesto Bytča oznamuje zákonným zástupcom detí, že prevádzka materských škôl aj po 18.1.2021 naďalej pokračuje v obmedzenom režime v zmysle oznamu zriaďovateľa zo dňa 5.1.2021. Prevádzka je otvorená len pre deti zákonných zástupcov  pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu.

Zároveň platia opatrenia na ochranu pred ochorením na COVID-19 (ochranné rúška a deti sa  preukážu čestným prehlásením o bezinfekčnosti).


Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta


14.1.2021
 

Oznam - materské školy