Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Pondelok 4.7.2022.
Meniny má Prokop, zajtra Sviatok sv. Cyrila a Metoda.

logo

Stretnutie heligonkárovZdeněk Izer - Na plný COOLE

Príhovor primátora k ukončeniu školského roka 2021/2022

primator_aktual.jpgVážené pani učiteľky, učitelia, milí  žiaci, práve sa skončil školský rok 2021/2022.

Aj napriek tomu, že nebol jednoduchý, veľa vás naučil a ukázal, čo je podstatné a dôležité. Viac si vážite zdravie, spoločnosť kamarátov, stretnutia so starými rodičmi, ale aj jednoduchý školský život v triedach spolu so spolužiakmi a učiteľmi.

Koniec školského roka je príležitosťou na hodnotenie, spomínanie aj poďakovanie. Hodnotenie svojej práce už držíte v rukách. Niekomu sa darilo viac, iný je možno nespokojný, tak to už ale v škole býva. Berte to ako príležitosť na nové výzvy.

Dovoľte mi, aby som najskôr poďakoval rodičom. V neľahkom čase sa snažili vytvoriť podmienky preto, aby sa ich deti mohli nerušene vzdelávať, aj keď riešili dôležité rodinné, alebo pracovné povinnosti. Veľké poďakovanie patrí aj kolegom učiteľom. V čase pandémie sa striedalo online a prezenčné vyučovanie, popritom testovanie. Ale všetko zvládli na jednotku, čo si veľmi vážim.

No a na záver chcem poďakovať samotným žiakom. Mnohí popri bežných školských povinnostiach urobili aj niečo naviac. Reprezentovali školu v športe, v odborných olympiádach a dosahovali výborné výsledky. Stojí to za spomenutie a vyzdvihnutie. Celkovo však hodnotím tento neľahký školský rok pozitívne a ďakujem všetkým za vzornú reprezentáciu školy a teda aj nášho mesta.

Žiakom prajem krásne a „dlhotrvajúce prázdniny“ a kolegom učiteľom a rodičom príjemnú dovolenku a oddych.

 

Ing. Miroslav Minárčik

primátor mesta


1.7.2022

OZNAM

Oznamujeme občanom, že Mestský úrad Bytča, bude dnes, t.j. 01.07.2022 od 12,00 hodiny z technických príčin zatvorený.

 

Ďakujeme za pochopenie.


1.7.2022

OCENENIE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŽAKOV BYTČIANSKYCH ŠKÔL

OCENENIE NAJÚSPEŠNEJŠÍCH ŽAKOV BYTČIANSKYCH ŠKÔL

Dňa 28. júna 2022 sa v sobášnej sále mestského úradu v Bytči uskutočnilo slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov základných škôl Ul. Mieru a Ul. Eliáša Lániho v školskom roku 2021/2022. Žiaci boli ocenení za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v krajských, celoštátnych, medzinárodných súťažiach, v športe či v iných mimoškolských aktivitách. Z rúk primátora si prevzalo 20 najúspešnejších žiakov ďakovný list, kvet a ako vecné dary USB kľúč a modernú knihu Krásna Bytča. ,,Veľká vďaka patrí najmä rodičom... » čítaj viac » 30.6.2022


Oznam - Zážitkové lety 1.-2.7.2022

Oznamujeme občanom, že v dňoch 1.-2.07.2022 od 10:00 do 14:30 miestneho času, budú na Letisku Žilina v Dolnom Hričove vykonávané zážitkové lety (predpokladaný počet je 5 letov každý deň). Zážitkové lety bude vykonávať vojenské prúdové cvičné lietadlo Aero L-29 Delfín, ktoré môže spôsobovať čiastočné nepríjemnosti zapríčinené hlukom.


30.6.2022

OZNAM

Oznamujeme občanom, že Mestský úrad Bytča, bude dnes, t.j. 29.06.2022 od 14,00 hodiny z technických príčin zatvorený.

 

Ďakujeme za pochopenie.

 


29.6.2022

Projekt Hraj za kraj

Vážení občania,

mesto Bytča sa zapojilo do projektu ,,hrajzakraj" so svojím projektom - Rekonštrukcia workoutového ihriska Bytča na kaplnke. Touto cestou prosíme občanov o zahlasovanie za náš projekt na uvedený link https://hrajzakraj.hlasobcanov.sk/all-projects

Hlasovanie je bezplatné.

ZSK-Hlasovanie-FB-COVER.png


28.6.2022

Pálenie Jánskej vatry

Pálenie Jánskej vatry

Deň letného slnovratu už tradične  patrí rôznym zvykom a poverám. Atmosféru magickej noci umocňuje pálenie Jánskeho ohňa, ktorý symbolizuje víťazstvo slnka nad tmou. Najkratšia noc v roku bola a je vždy čarovná. Bola vhodná aj na zbieranie liečivých rastlín, ktorým sa pripisovala obzvlášť veľká sila a účinok, otvárali sa poklady zeme....Mládež, ženy aj muži na svätého Jána tancovali a spievali okolo vatier, často ich aj preskakovali. Oheň sa uctieval, nesmel sa požičať ani zhasiť. Musel vydržať horieť čo najdlhšie. Každý slnovrat sa v minulosti chápal ako začiatok novej etapy...  » čítaj viac » 28.6.2022