Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 29.3.2020.
Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

logo

Pavel ,,Hirax“ BaričákBanánová veľryba

Deň učiteľov

primator2018.jpgVážení pedagógovia, pani učiteľky, páni učitelia, pedagogickí zamestnanci škôl a školských zariadení,
koncom marca si pripomíname už tradične výročie narodenia učiteľa Jána Amosa Komenského, ktorý bol presvedčený, že dobrá škola robí človeka lepším a hodnotnejším.
28. marec – Deň učiteľov, je symbolom vďaky a uznania tak pre učiteľov, ako aj pre všetkých pedagogických zamestnancov školstva, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu.
Málokto vie, aká je náročná práca učiteľa, koľko voľného času treba venovať tomu, aby ste pred žiakmi boli pripravení zodpovedať každú ich otázku.
Výsledkom vašej práce sú mladí ľudia pripravení na ťažkosti každodenného života. Veď práve materská a základná škola je prvým krokom k vytvoreniu obrazu dieťaťa o celom svete. Spôsob, akým tento obraz deťom predkladáte, ako preciťujete výklad učív, je smerodajný pre každého žiaka v jeho ďalšom živote.
Dovoľte mi, vážení pedagógovia, aby som vám k vašej záslužnej, zodpovednej a v dnešnej dobe skutočne náročnej práci, zaželal všetko dobré. Prajem vám pevné zdravie, úspech, adekvátne docenenie, tiež dostatok trpezlivosti a ústretových rodičov. Nech je ovocie vašej práce čo najlepšie.
Ani v tejto ťažkej dobe nemôžeme zabudnúť na vás a váš sviatok. Ďakujem vám za vašu prácu v prospech našich žiakov, našich škôl a v prospech nášho mesta.

S úctou

Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta

kytica_01.jpg


27.3.2020

Poďakovanie primátora

Poďakovanie primátora

Mesto Bytča minulý týždeň vyzvalo dobrovoľníkov k spolupráci pri výrobe a zabezpečovaní ochranných rúšok pre seniorov s tým, že materiál na ich šitie dá Mesto k dispozícii. Chcem sa poďakovať dobrovoľníkom, ktorí na výzvu zareagovali a do dnešného dňa nám ušili 500 rúšok. Od pondelka zamestnanci mestského úradu a príslušníci mestskej polície začali bezplatne rozdávať rúška seniorom nad 70 rokov, zdravotne ťažko postihnutým a osamelým občanom v meste a mestských častiach ... » čítaj viac » 26.3.2020


Oznamy

  • Oznamujeme občanom, že mostík cez rieku Petrovičku, pri ulici Fraňa Kráľa je z technických príčin uzatvorený (z dôvodu opravy). Upozorňujeme občanov, aby tadiaľ neprechádzali.


  • V súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu COVID - 19 Ministerstvo vnútra SR Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra upozorňuje, že na území boli Slovenska zaznamenané nové prípady podvodov na senioroch. Neznáme osoby kontaktujú telefonicky, ale aj osobne seniorov s požiadavkou zmerania teploty, ponuky pochybných farmakologických prípravkov a iné, čím chcú zneužiť súčasnú situáciu vo svoj prospech. Seniorov je nutné upozorniť na tieto nové praktiky podvodníkov (napr. prostredníctvom internetovej stránky alebo miestneho rozhlasu). V prípade, ak by boli svedkami obdobného konania, je potrebné ich informovať, aby kontaktovali políciu č. 158. Klienti sa v súčasnosti môžu obrátiť na Informačnú kanceláriu v Žiline v čase od 8:00 – 11:00 hod. (v čase osobnej prítomnosti zamestnancov), telefonicky (041/511 74 25) alebo prostredníctvom LiveChatu na www.prevenciakriminality.sk.

 

icopdf Potraviny online (PDF, 123 KB)

 

icopdf Oznam - odkázaní občania (PDF, 120 KB)

 

  • Mesto Bytča oznamuje občanom, že uzatvorilo detské ihriská na svojom území ako aj v prímestských častiach. Zákaz používania sa vzťahuje aj na exteriérové fitnes prvky umiestnené „Na kaplnke“. Žiadame občanov, aby dodržiavali tento zákaz a aby sa tam kolektívne nestretávali. Ďakujeme.


  • Mesto Bytča oznamuje svojim občanom, najmä občanom prímestskej časti Hrabové, že obdržalo od ŽSR – železníc Slovenskej republiky informáciu o uzávierke nadjazdu v Hrabovom t.j. vjazd do Predmiera bude možný jedine z Maršovej. Jedná sa o realizáciu výmeny odvodňovacieho žľabu Bytča-Hrabové. Uzávierka sa začne 6. apríla 2020 a jej ukončenie sa predpokladá 16.4.2020.

18.3.2020

Oznam - Tesco Slovensko

Aj Vy môžete pomôcť!
Pomôžte nám zabezpečiť jedlo pre všetkých.
Prijímame dočasných kolegov: pokladníkov, dokladačov v obchode či vodičov. Pripojte sa k nám, získajte flexibilnú prácu a pomôžte ľuďom vo vašom okolí.
Prihláste sa v najbližšom Tesco obchode, zavolajte nám na telefónne číslo +421 903 411 368 alebo +421 911 069 666 či napíšte e-mail: nabor@tesco.com.
Ďakujeme.

Tesco_naborova_kampan


16.3.2020

Oznamy pre občanov mesta a jeho prímestských častí

Oznamujeme občanom, že z titulu vyhlásenia mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia, upravuje Mestský úrad Bytča úradné hodiny nasledovne:

Pondelok: od 8.00 - do 11.00 hod.
Utorok: nestránkový deň
Streda: od 8.00 – do 11.00 hod.
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: od 8.00 - do 11-00 hod.

Dovoľujeme si požiadať občanov, aby zvážili nutnosť osobného kontaktu s pracovníkmi mestského úradu. Pri vstupe do budovy prosíme občanov, aby nosili ochranné rúška, prípadne použili iný vhodný spôsob zahalenia úst a nosa.
Odporúčame občanom vybavovanie úradných záležitostí prostredníctvom telefonického, písomného kontaktu a e-mailovou komunikáciou s konkrétnym pracovníkom mestského úradu. Kontakty na pracovníkov: icopdf MsÚ - kontakty (PDF, 47 KB)

Mestská knižnica a všetky domy kultúry sú zatvorené.

Oznamujeme občanom, že jarný zber komunálneho odpadu cez veľkokapacitné kontajnery bude vykonávaný tak, ako bolo avizované na webovej stránke mesta t.j. od 16.3.2020. Kontajnery budú rozmiestnené podľa harmonogramu. icopdf Predbežné termíny pristavenia VK kontajnerov - jar 2020 (PDF, 235 KB)

V prípadne osamelých občanov, ktorí potrebujú zabezpečiť drobný nákup potravín, drogérie a liekov je možnosť aby využili telefonický kontakt:
041 5073928, 0911306169 , 0917137331 kde sa s nimi pracovníčky dohodnú na spôsobe vykonania tejto služby.

Prosíme občanov, aby čítali webovú a fb. stránku mesta, na ktorých bude mesto uverejňovať ďalšie aktuálne informácie.

Prosíme občanov, aby boli disciplinovaní a používali ochranné rúška, prípadne použili iný vhodný spôsob zahalenia úst a nosa, aby boli ohľaduplní voči spoluobčanom, najmä voči zdravotníckemu personálu, ktorý je nasadený v prvej línii. Prosíme vás o dodržiavanie pravidiel a hlavne karantény všetkých, ktorí ste sa vrátili zo zahraničia.

Za ústretovosť a pochopenie vopred ďakujeme.


16.3.2020

Mimoriadne opatrenia Ústredného krízového štábu SR

Mimoriadne opatrenia Ústredného krízového štábu SR, ktoré sú platné od 07:00 hod 13.03.2020:

- Zavedenie hraničných kontrol, na Slovensko sa dostanú len ľudia, ktorí majú v krajine trvalý alebo prechodný pobyt. Slováci žijúci v pohraničí budú potrebovať potvrdenie od zamestnávateľa, ak denne dochádzajú za prácou.
- Všetky tri medzinárodné letiská – Bratislava, Košice, Poprad – budú uzavreté pre osobnú dopravu.
- Medzinárodná železničná a autobusová preprava sa zastaví, výnimkou je zásobovanie.
- Všetci ľudia prichádzajúci zo zahraničia skončia v karanténe na dobu 14 dní spolu s osobami žijúcimi v spoločnej domácnosti.
- Školy a školské zariadenia budú od pondelka 16.03.2020 zatvorené na dva týždne.
- Zatvorené ostanú aj sociálne a kultúrne zariadenia.
- Zatvorené budú bary, krčmy, lyžiarske strediská, wellness centrá a aquaparky.
- Vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime.
- Prevádzka obchodných centier cez víkend bude obmedzená (nakúpiť bude možné len potraviny, lieky a drogériu).
- V platnosti ostávajú opatrenia ohľadom zákazu návštev na lôžkových oddeleniach (do odvolania) a zákazu organizovania a usporadovania hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej a inej povahy do 23.03.2020.

Nedodržanie týchto nariadení bude sankcionované!


13.3.2020
 
 

Správy z regiónu


28. marca si pripomíname Deň učiteľov

Spoznajte históriu Žiliny z pohodlia domova

ONLINE diskusia s primátorom na tému koronavírusu

Dôležité telefónne čísla na mestský úrad

Rosenfeldov palác si pripravil zaujímavé virtuálne aktivity

Mesto pomáha s potravinami, spúšťa novú informačnú aplikáciu

Mesto Žilina pripravuje databázu dobrovoľníkov ochotných pomôcť ostatným

Oznámenie o rozmiestnení VKK - Solinky, Bôrik a Strážov

Zamestnanci mesta ušijú ochranné rúška aj pre ľudí bez domova a seniorov

Opatrenia na úseku SBS v súvislosti s mimoriadnou situáciou