Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Štvrtok 29.10.2020.
Meniny má Klára, zajtra Šimon(a).

logo

Informácie k plošnému testovaniu COVID19

Informačný portál k plošnému testovaniu (externý odkaz):

https://www.somzodpovedny.sk/


26.10.2020

V krajine Ježibaby Amandy

V krajine Ježibaby Amandy

V materskej škole na ulici Dostojevského v mesiaci október sa realizoval projekt V krajine ježibaby Amandy. Bol zameraný na posilnenie ochranárskych postojov k prírodnému prostrediu, na odbúranie strachu z tmy a z vymyslených rozprávkových strašidiel. Nakoľko v tejto situácii nie je možné organizovať spoločné akcie aspoň touto formou sme v rámci spolupráce s rodičmi vyzdobili materskú školu. Rodičia spolu s deťmi  doma vyrobili a priniesli tekvicové strašidielko. Pani učiteľky premenili chodby  na čarovný rozprávkovo-strašidelný dom. Posledný deň projektu sa pani učiteľky zmenili na „ježibabky“ ... » čítaj viac » 23.10.2020


Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

  • Stredoslovenská distribučná, a.s. oznamuje, že v termíne od: 10.11.2020 07:15 do: 10.11.2020 18:30 z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribucnej sústavy, bude prerušená distribúcia elektriny pre mesto Bytča, časť Pšurnovice. icopdf Podrobný rozpis (PDF, 65 KB)
  • Stredoslovenská distribučná, a.s. oznamuje, že v termíne od: 11.11.2020 07:30 do: 11.11.2020 15:30 z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribucnej sústavy, bude prerušená distribúcia elektriny pre mesto Bytča, časť Malá Bytčaicopdf Podrobný rozpis (PDF, 59 KB)

21.10.2020

Oznam

Vážení rodičia, mamičky, oteckovia,
 
v našom meste sa stalo peknou tradíciou, že primátor mesta dva krát ročne slávnostne privíta nových občanov mesta, novonarodené detičky. V súčasnej situácii sa z dôvodu prijatých opatrení na ochranu zdravia nás všetkých, obrad uvítania detí do života, ktorý sa mal konať 30.10.2020, nebude organizovať.

Dovoľte mi, aby som vám touto formou poblahoželal k narodeniu vášho dieťaťa a privítal ho medzi najmladších občanov nášho mesta.

V neopakovateľnej chvíli, kedy ste prvý krát zovreli v náručí vaše dieťa ste pocítili niečo, čo vám život do tejto chvíle nedoprial. City rodičov, šťastných a hrdých zároveň. Prajem vám, aby ste ušľachtilé rodičovské city mohli prežívať intenzívne po celý život. A aby ste po celý život boli šťastní a hrdí na svoje deti.

Vážení rodičia, prajem vám, aby ste poslanie rodiča zvládli čo najlepšie, aby ste zo svojich detí vychovali riadnych pracovitých a poctivých občanov, ktorí budú milovať svoj rodný kraj a svoju vlasť.

Oznamujem vám, že vecný a finančný dar, pri príležitosti narodenia dieťaťa (ide o deti, ktoré sa narodili v čase od 1.2.2020 do 30.9.2020) si môžete prevziať v pokladni MsÚ v Bytči v termíne najneskôr do 30.12.2020.

S úctou

Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta


19.10.2020

Mesiac úcty k starším

primator2018.jpg

V našom meste sa už stalo tradíciou, že každoročne  pre svojich občanov pripravíme kultúrny program pri príležitosti - Mesiaca úcty k starším. V súčasnej situácii sa z dôvodu prijatých opatrení tento verejný program nemôže uskutočniť.
Dovoľte mi teda, aby som sa vám všetkým seniorom aspoň touto formou prihovoril. Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov, ktorý sme nedávno začali, nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Na prejav úcty však nestačí len 1. október - Svetový deň seniorov a následne celý október - ako Mesiac úcty k starším, kedy si pripomíname zásluhy starších spoluobčanov o náš dnešok. Úctu treba prejavovať počas celého roka... nájdime si čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra. Nezabúdajme, že každému z nás pribúdajú roky. Neúprosne a neomylne ich prideľuje čas zo svojho náručia nám všetkým. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Tak, ako sa pominú letné dni a znenazdania prichádza jeseň a my len hľadíme, čo sa to v prírode deje. Nedá sa tomu vyhnúť. Človek sa ocitá v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti. A spomienky sú pestré ako tá príroda na jeseň. Hýri najkrajšími farbami – zlatožltá, červená, hnedá, pomaly sa vytráca zelená a nahrádza ju obyčajná šedá. Tak aj v spomienkach sa nájdu najkrajšie prežité roky, ale aj vážne, až smutné obdobia. Pripomíname si a bilancujeme s vami, čo ste počas svojho života urobili pre svoje deti, rodinu, či pre svoje mesto. Ceníme si Vaše skúsenosti, životné múdrosti, vážime si Vaše vrásky, vlasy postriebrené šedinami, teplo v srdci, odovzdanosť dlane. Tešíme sa s Vami, že ste mali šťastie dožiť sa vyššieho veku. Mnohí už stoja na prahu obdobia, v ktorom sa postupne strácajú životné sily, fyzické i psychické schopnosti, prichádzajú zdravotné ťažkosti a stráca sa životný elán. Verte, že krásu a pôvab vášmu životu budú dodávať jedinečné okamihy šťastia, ktoré budeme prežívať spolu s vami, našimi rodičmi, starými rodičmi... každý z vás je milovaný, každý z vás je potrebný. Každé obdobie života má svoje svetlé i tienisté stránky. Nenechajte sa tmou veku odradiť a ochudobniť o nádej na šťastie. A aj keď sa na oblohe vášho života rozprestrú husté mraky, majte na pamäti, že za nimi sa ukrýva žiarivé slnko, ktoré jedného dňa určite vyjde.
Milí naši seniori, prajem Vám pevné zdravie, veselú myseľ, veľa úsmevu, elánu a radosti zo života . Prežite ďalšie roky obklopení láskou, úctou a pozornosťou svojich najbližších a dni vášho zrelého veku prepletené vďačnosťou nás všetkých. Nech je vaša jeseň plná farieb, z ktorých každá bude znamenať jedno krásne prežité obdobie života.

S úctou

Ing. Miroslav Minárčik
primátor mesta

kytica_starsim.jpg


15.10.2020

Prenájom bytov

Mesto Bytča ponúka na prenájom byty v mestskej časti Pšurnovice. Byty sa nachádzajú v zateplenom bytovom dome v tichej lokalite. Dispozícia bytu: plávajúca podlaha, kúpeľňa + WC, kuchynská linka a elektrický sporák.
Výška nájmu:
Byt A o výmere 49.4 m2 – 237,80.-€ mesačne + energie
Byt B o výmere 52,02 m2 – 250,41.-€ mesačne + energie
Byt C o výmere 57,23 m2 – 275,49.-€ mesačne + energie
Byt D o výmere 39,06 m2 – 188,02.-€ mesačne + energie
Byt E o výmere 33,34 m2 – 160,49.-€ mesačne + energie
V prípade záujmu kontaktujte p. Danišovú č.t. 041/507 39 28


14.10.2020
 
 

Správy z regiónu


V Žiline bude na celoplošnom testovaní k dispozícii 71 odberných miest

Samospráva hľadá pomocné sily na celoplošné testovanie

Všetky kontaktné pracoviská MV SR sú od dnešného dňa až do odvolania zatvorené

Uzatvorenie pracovísk mesta v Klientskom centre MV SR (Europalace)

Zber biologicky rozložiteľného odpadu v Žiline od 2. do 20. novembra 2020

Prázdninový režim a zrušené posilové spoje na linke č. 31

Zhrnutie mimoriadnych opatrení

Čiastočná uzávierka cesty I/11 - v k. ú. Čadca, Svrčinovec

Stredoslovenská energetika zatvára svoje zákaznícke centrum v Žiline

Cudzinecká polícia nebude vybavovať klientov do 30. októbra